Прилеп денес e центар на шопингот и забавата во Македонија


Денеска во Прилеп е вториот ден од манифестацијата „Prilep Outlet Weekend“, во во која се вклучија скоро сите дуќани од централното градско подрачје. Идејата на настанот е да се организира ден со големи попусти во прилепските продавници, со што ќе се помогне за заживување на градско јадро. Идејата е на Општина Прилеп, а дел од попустите одат и до 70%. Денеска Прилеп беше епицентар на шопингот и забавата во Македонија.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи