Лишени од слобода двајца млади прилепчани поради дрога

На 19.02.2023 околу 23.30 часот пред домот на културата во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп ги лишиле од слобода М.Г.(18), Х.Ц.(18) и Н.Т.(20), сите од Прилеп, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана.

По документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи