Приведен крадец во Прилеп фатен на дело

Денеска (23.02.2023) во 02.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Прилеп го лишиле од слобода Е.А.(34) од Прилеп. Тој бил фатен при извршување тешка кражба во подрумски простории во куќа на ул.„Рајко Жинзифов” во Прилеп и кај него биле пронајдени одземените предмети, како и предмети со кои го извршил делото.

Одземеното било вратено на сопственикот, а лицето било задржано во полициска станица.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи