Прилепчани затекнати при нелегално играње комар

На 22/23.02.2023 во периодот од 23.40 до 01.00 часот, врз основа судска наредба, полициски службеници од ОВР Прилеп извршиле претрес во објект на ул.„Борка левата“, сопственост на Б.С.(36) од Прилеп, а кој под наем го користел И.Л.(39)од Прилеп.

При претресот, во објектот биле затекнати девет лица, од кои три играле комар и кај нив биле пронајдени и одземени пари, карти и други предмети.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи