Слаб земјотрес претпладнево во прилепско

Претпладнево во Македонија регистриран е слаб земјотрес.

Според првичните информации јачината е 2.2 степени по Рихтер со епицентар измеѓу селата Чаниште и Бешиште, во општина Прилеп.

Земјотресот е регистриран во 11 часот и 53 минути по локално време и е на длабочина од 60 километри.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи