Тешко повредена прилепчанка – сограѓанин удрил во неа со товарно возило

На 15.03.2023 година во 20.01 часот  во Прилеп на бул.„Гоце Делчев“ со ул.„Ристо Секирчанец“ кај (аптека Зегин), случена е сообраќајна незгода помеѓу ТМВ управувано од Љ.И. (61 год.)  и В.Н. (37 год.) од Прилеп при што таа се здобила со тешки телесни повреди констатирани од лекар.

Извршен е увид на местото на настанот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи