Сообраќајка во Прилеп, тешко повреден мотоциклист

На 26.03.2023г во 21:45 часот на крстосница од ул.„Архиепископ Доситеј“ и ул.„Димо Наредникот“ во Прилеп се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шевролет“ со прилепски ознаки, управувано од  Б.Г.(53)  од Прилеп и мотоцикл „хамачи“ без регистарски ознаки, управуван од И.Т.(30)  од с.Сенокос.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Градска болница Прилеп.

Увидот го извршила увидната екипа на ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи