Во вторник сите поставки на Завод и музеј Прилеп ќе бидат бесплатно отворени за посетителите


По повод 18-ти Април, Светскиот ден на културното наследство, вратите на сите 9 поставки на прилепскиот Завод и музеј ќе бидат бесплатно отворени за сите посетители од 9 до 16 часот, се со цел подигнување на степенот на информираноста и нивото на јавната свест за значењето и заштитата на културното наследство.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи