Алфа 1 – старото култно место во ново руво, со нови вкусови


Еден од најстарите приватни бизниси во Прилеп, слаткарницата Алфа 1, на добро познатата локација, наспроти Центарот за култура „Марко Цепенков“, е отворена во далечната 1985 година.

Ова е местото каде со децении ги јадиме највкусните бомбици и бајадери во Прилеп, преубавите торти и ја пиеме најдобрата лимонада и боза. Токму оваа слаткарница беше култно место за излегување. Тука се случуваа најдобрите дружби, забави, се раѓаа многу пријателства, а тука започнаа и голем број тинејџерски љубови.

 

 

Деновиве овој објект доби нов, современ и урбан лик. Алфа 1 повторно станува најдоброто место за вашето кафе со пријателите, семејни дружби, собирања и родендени.

За сите организирани родендени имате 10% попуст на целата сметка, а за своите ценети клиенти Алфа 1 има подготвено дневни пакети.

Тука може да ги порачате најубавите торти и слатки за сите ваши семејни прослави.

 

 

 

Алфа 1 – синоним за квалитет, беспрекорна услуга и задоволни муштерии.

Може да ги контактирате на следните телефони:

048-419-060

077-766-510

Локација кај „Марко Цепенков“

048-415-355

078-982-445

Локација во Стара Чаршија

Или да ја погледнете широката лепеза на нивните производи на следниот линк: https://www.facebook.com/alfa1prilep.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи