Засилени контроли – денеска 51 санкција за брзо возење во Прилеп, 157 на територија на СВР Битола


Денеска (30.04.2023) во периодот од 11.00 до 18.00 часот на територијата на СВР Битола спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната.

„При што санкционирани се 157 возачи од кои 32-Битола, 51-Прилеп, 44-Ресен, 14- Демир Хисар, 9-Крушево и 7- Македонски Брод. Од вкупно 157 возачи 79 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 78 надвор од населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци. Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта“, информираат од СВР Битола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи