3 медали, меѓу кои злато, за БК 7ми Мај Златна Рака од Прилеп на Балканското првенство во борење во Грција


Борачките на БК 7ми Мај од Прилеп, а воедно и репрезентативки на Р. Македонија учествуваа на Балканското првенство во борење слободен стил, кое се одржа во Серес Р. Грција од 04-07 мај и на најдобар можен начин му го честитаa патрониот празник на клубот.

Македонијо, Прилепе радувајте се, нашата Ангела Трајкоска носи злато од Балканското првенство (кадети/ки) и еден бронзен медал(пионери/ки) и Елена Дејковска бронзен медал(кадети/ки), а Тамара Цветкоска го освои 4то место“, велат од клубот БК 7ми Мај Златна Рака.

 

 

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи