ВИДЕО – Традиционален концерт на КУД „7-ми Септември“ од Македонски Брод


КУД „7-ми Септември“ од Македонски Брод постои од 1981 година, а денес брои 90-тина членови, од сите профили, играорци, фоклористи, солисти и други. Секоја година по повод одбележувањето на Денот на ослободувањето на Македонски Брод од фашистичкиот окупатор ова Друштво одржува традиционален концерт. Концертот се одржа синоќа. Еве како годинава изгледаше оваа прекрасна манифестација.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи