ВИДЕО – 9 медали за ЏК Сеишин на Меѓународен турнир „Миоки Опен – 2023“


На 25.11.2023 во Скопје се одржа Меѓународен Турнир во џудо „Миоки Опен – 2023“. На овој Турнир ЏК Сеишин-Прилеп зеде учество со вкупно 15 натпреварувачи, а освоени се 9 медали ( 2 златни и 7 бронзени).

Резултати поединечно:

  1. Софија Ѓорѓиоска 1 во место
  2. Матеја Николоска 1 во место
  3. Јана Ангелески 3 то место
  4. Арсениј Димески 3 то место
  5. Теодора Илиоска 3 то место
  6. Тамара Илиоска 3 то место
  7. Немања Џагадуроски 3 то место
  8. Марко Василески 3 то место
  9. Никола Магдески 3 то место.

Одлично се изборија и Михаил Димоски, Борис Џагадуроски, Мила Здравеска, Марко Ацески, Благојче Мантароски и Дарио Нанески но не успеаја да изборат место на пиедесталот.

Во конкуренција помлади Пионерки ЏК Сеишин е прогласен за најуспешен клуб на натпреварот и добитник на ПЕХАР!!!! Екипата ја предводеа тренерите Дејан Мицкоски, Марио Тошески и Бојан Синадиноски.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи