Блокиран патот Росоман – Прилеп поради штрајк на вработените во „Еуроникел индустри“

Блокиран патот Росоман – Прилеп, поради штрајк на вработените во „Еуроникел индустри“ од Кавадарци, информираат од АМСМ.

Патот Росоман-Прилеп е блокиран од 12:30 часот за сообраќај во двата правци, кај мотел „Дреново“.

Нема информации до колку ќе трае блокадата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи