Турнирот во мал фудбал „СВ. НИКОЛА 2023“ – Прилеп ќе се одржи од 8-ми до 24-ти декември

Почитувани прилепчани, спортски љубители, ни претставува особена чест да го најавиме овогодинешното издание на турнирот во мал фудбал „СВ. НИКОЛА 2023“ – Прилеп.

Оваа 2023-та година турнирот ќе се одржи од 8-ми до 24-ти декември во спортската сала на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“.

Наградниот фонд за ова издание на турнирот е повеќе од 460 илјади денари, односно за прво место изнесува 260.000 денари, за второ 130.000 денари, додека за трето место наградата изнесува 70.000 денари. Котизациите се 9.000 денари за сениори, а за пионери изнесуваат 3.000 денари.

Пријавувањето започнува на 30.11.2023 година и ќе трае заклучно со 06.12.2023 година и истото може да го направите на наведените телефонски броеви. Бројот на екипи за „СВ. НИКОЛА 2023“ е ограничен на 32.

Ги повикуваме сите фудбалски и спортски љубители да го посетат и да бидат дел од овој традиционален турнир и уште еднаш да докажеме зошто Прилеп е најфудбалски град во Република Македонија.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи