Уапсен Љупчо Палевски Палчо – МВР закажа вонредна прес-конференција во 22.30 часот


Вечерва во 22.30 часот закажана е вонредна прес-конференција на Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Претходно, одредени медиуми лиферуваа инфромации дека првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевски и на Панче Жежовски, Љупчо Палевски Палчо вечерва бил уапсен во Турција по издавањето на меѓународната потерница.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи