На социјалните мрежи се појави група која бара „правда за Палчо“

Facebook
Twitter
Email
Print

На социјалните мрежи се појавија групи кои бараат „правда за Палчо“ во случајот со убиството на Вања и Панче во Македонија.

Палчо, првоосомничениот и претседател на партијата „Десна“ стана предмет на полемики на интернет, а една од групите е наречена „Правда за Палчо, правда за Вања, правда за Панче, правда за Македонија“.

Групата, формирана вчера, собира поединци кои му изразуваат поддршка на Палчо, нарекувајќи го „вистински македонски патриот“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи