Кривична за прилепчанец кој нападна полицаец

Прилепчанец кој нападна полицаец ќе се соочи со кривична пријава.

„ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против И.Д. (31) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење на работи од безбедноста“. На 31.10.2023 во Прилеп, пријавениот физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија“, известија од полицијата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи