Повеќе физички напади низ Прилеп

На 10.12.2023 година се случиле повеќе физички напади на различни локации низ Прилеп.

Имено, во 00.20 часот во ОВР Прилеп, Р.А.(23) од Прилеп пријавил дека во населба „Тризла” бил физички нападнат од К.А.

На 10.12.2023 во 07.20 часот во ОВР Прилеп, О.Б.(37) од Прилеп пријавил дека кај катната гаража во Прилеп бил физички нападнат од П.Б.

Во 22.15 часот во ОВР Прилеп, С.А.(40) од Прилеп пријавил дека на ул.„Мавровска“ бил физички нападнат од  Р.А.

Се преземаат мерки за расчистување на настаните.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи