Приведени тројца малолетници за тешка кражба во Прилеп

На 12.12.2023 во 19:30 часот полициски службеници од ОВР Прилеп на ул.„Гостиварска“ во Прилеп заради сомнение за сторено кривично дело тешка кражба во куќа ги лишиле од слобода  Џ.Џ.(23) и тројца малолетници, сите од Прилеп.

По документирање на случајот, против сторителите ќе следува соодветна кривична пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи