Крушевска новогодишна бајка – во недела сите заедно да го украсиме Крушево


Ве покануваме на 17.12.2023 (недела) година во 19:00 часот, во срцето на градот, во градскиот парк во Крушево, сите заеднички да одбројуваме до целосниот блесок и сјај, со кој Крушево ќе се претвори во новогодишна бајка.

Украсувањето на градот, значи за сите нас да имаме можност да ја почувствуваме новогодишната атмосфера и да уживаме во прекрасната зимска слика на Крушево.

Ве очекуваме сите млади и стари на топло чајче, винце и ракија, слатки колачи и пред се топла атмосфера, да ја започнеме заеднички новата приказна за нашето градче.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи