Приведен прилепчанец кај кого полицијата пронашла пиротехнички средства

На 14.12.2023 во 18.50 часот, од страна на полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп на ул.„Ѓорѓи Абаџиев” во Прилеп заради сомнение за сторено кривично дело по член 396 од Кривичниот законик лишен од слобода е С.Б.(51) од Прилеп.

При преглед кај него, пронајдени и одземени биле 1620 парчиња пиротехнички средства.

По целосно документирање на настанот, против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи