Крушево блесна со новогодишната магија – градот наликува на вистинска бајка


Крушево синоќа блесна со новогодишната магија, упатуваме благодарност на големиот интерес и директната поддршка од страна на сите институции во Општина Крушево, на нашите сограѓани кои помогнаа оваа идеа да ја претвориме во реалност и со свој придонес и несебичност се вложија за уште поубаво Крушево, истакна градоначалникот Томе Христоски.

„Благодарам мое Крушево, мои крушевчанки и крушевчани, повторно потврдивме дека сите заедно сме најдобри, не го изгубивме духот, да не ја оставиме традицијата. Топлината и убавината на новогодишните празници е во магијата на споделувањето среќа, а таа се шири и пренесува само со убави зборови“, додаде Христоски.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи