Опожарен голф на ул.„Кузман Шапкарев” во Прилеп


На 17.12.2023 во 22.00 часот во ОВР Прилеп, Д.В.(47) од Прилеп пријавил дека на ул.„Кузман Шапкарев” било опожарено неговото патничко возило „фолксваген голф“ со битолски регистарски ознаки. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а повредени лица нема. Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи