Пронајдени и одземени 60 парчиња распрскувачки ракети во с. Канатларци

На 18.12.2023 во 20.00 часот во с.Канатларци, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп кај Д.И.(48) пронашле и одзеле околу 60 парчиња распрскувачки ракети.

По документирање на настанот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи