Малолетник со машина за сечење дрва повредил пешак

На 24.12.2023 во 12.40 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Мице Козар“ во Прилеп, машина за сечење дрва, управувана од малолетник од Прилеп, удрила во С.С.(18) од Прилеп.

Во несреќата, С.С. се здобил со тешки телесни повреди констатираи во градска болница во Прилеп.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи