Три каснувања од кучиња скитници во ист ден во Прилеп

На 25.12 2023 во 10.30 часот во ОВР Прилеп, Д.Ј.(69) од Прилеп пријавила дека на ул.„Димче Антулески“ била касната од куче скитник.

Истиот ден во 10.40 часот во ОВР Прилеп, Б.К.(53) од Прилеп  пријавил дека на ул.„5 Прилепска бригада“ бил каснат од куче скитник.

Околу 11.30 часот во ОВР Прилеп, З.Б.(49) од Прилеп пријавил дека кај вештачкото езеро во Прилеп бил каснат од куче скитник.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи