Изгоре уште возило на ул. „Битолска” во Прилеп 


На 27.12.2023 во 03.14 часот во ОВР Прилеп, А.Д.(56) од Прилеп пријавил дека на ул.„Битолска” во Прилеп настанал пожар со неговото паркирано патничко возило „ауди“ со прилепски регистарски ознаки. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а повредени лица нема. Увид извршила увидна екипа на Полициската станица Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи