Нова заплена на 2.472 пиротехнички средства во Прилеп, приведено едно лице


Денеска (27.12.2023), од страна на полициски службеници од СВР Битола -ОВР Прилеп при претрес во дом и други простории во Прилеп и на тезга во Градски пазар во Прилеп, во сопственост на А.Б. (47) од Прилеп, пронајдени се и одземени вкупно 2472 парчиња пиротехнички средства.

Заради сомнение за сторено кривично дело по член 396 од Кривичниот законик лицето е лишено од слобода и по документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи