Утре започнува Новогодишниот базар еве кој се ќе настапи и ќе има свој штанд кај Градскиот саат


Утре започнува Новогодишниот базар во Прилеп на платото пред Градскиот саат и ќе трае 3 дена. Од 11 до 15 часот на 28, 29 и 30 декември ќе настапат голем број локални музичари, a во соработка со Slow food Prilep ќе има и голем број изложувачи на традиционална храна. Еве кој се ќе настапи и ќе има свој штанд за овие 3 дена.

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи