ВИДЕО – Проданоски: Да бидеме хумани и солидарни, да се почитуваме и простуваме еден на друг и заедно да градиме просперитетно општество


Годината која помина, беше година во која секој од нас, се соочи со предизвиците на новото време и светската економска криза, година во која високата инфлација, скапата електрична енергија и  поскапите  производи, особено се почувствуваа во Република Македонија. Доаѓањето на новата 2024-та година, буди нови очекувања и надежи за посреќна, поубава и по просперитетна иднина, вели во своето обраќање претседателот на Совет на Општина Прилеп, Дејан Проданоски.

„Годината која доаѓа да биде година во исполнување на вашите желби, како на личен така и на професионален план. Во овие мигови кога ја чувствуваме новата надеж, да се потсетиме на основните човечки вредности,  за тоа дека треба да бидеме хумани, да бидеме солидарни, да бидеме чесни и праведни, да се  почитуваме и да си простуваме еден на друг.

Да бидеме одговорни и сите заедно со заеднички придонес да продолжиме да градиме просперитетно општество за нас и за генерациите кои доаѓаат по нас.

Само на таков начин, кога со чиста намера и кога несебично  секој од нас би се вложил за доброто на сите, ќе покажеме вистинска љубов кон татковината. Во новата година и празничните денови кои доаѓаат ви посакувам многу здравје, љубов, радост и хармонија во вашите домови. Среќна нова 2024-та година!“, додава Проданоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи