ВИДЕО – Крушево заслужено докажа зошто е на мапата како посакувана туристичка дестинација


На почетокот од новата година покажавме дека сакаме, можеме и успеавме, Градскиот парк во Крушево да го направиме место на кое повеќе љубители на музиката. Докажавме дека нашето Крушево заслужено се е на мапата на светска туристичка дестинација, вели градоначалникот на Крушево, Томе Христоски.

„Испишуваме нова страница за Крушево, стануваме препознатлива дестинација на Балканот преку која го афирмираме целокупното наше општинско богатство, културно – историското наследство, вредности и туристичкиот потенцијал. Среќна нова година!, додаде Христоски.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи