На прилепчанец му се слошило додека го управувал автомобилот, излетал од патот и починал


На 01.01.2024 во 18.30 часот во СВР Битола, е пријавено дека на регионалниот пат Битола-Прилеп кај м.в „Џаферица“, на  И.С. (67) од Прилеп додека управувал патничко моторно возило марка „сузуки“ со прилепски регистарски ознаки, му се слошило и возилото излетало од патот.

„И.С. починал на лице место, смртта ја констатирал доктор од итна медицинска помош ,а во консултација со јавен Обвинител телото на починатиот е предадено на семејството“, информираат од СВР Битола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи