Превентивни активности на СВР Битола во Крушево за побезбеден сообраќај

Полициски службеници од полициската станица за безбедност на сообраќајот од СВР Битола и Полициското одделение при ОВР Ресен и ОВР Крушево денеска (03.01.2024), како и во текот на вчерашниот ден, во Битола, Ресен и Крушево организираа средби со граѓаните, пред се возачите, со цел да укажат на потребата од почитување на сообраќајните правила и прописи, особено за да се превенира возење под дејство на алкохол.

Притоа им беа поделени и летоци со мото ,,Алкохол и волан – најлоша комбинација”, со корисни совети за побезбеден сообраќај.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи