Опожарено товарно моторно возило во Прилеп


На 03.01.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Комитска“ во Прилеп настанал пожар во паркирано товарно моторно возило „форд “ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на В.К.(41) од Прилеп.

Пожарот е локализиран од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а повредени лица нема.

Увид извршила увидна екипа на ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи