Приведени прилепчани поради поседување наркотични средства

На 04.01.2024 на ул.„Прилепски бранители“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Е.Б.(35), О.М.(39) и Б.Е.(34), сите од Прилеп, затоа што при преглед кај нив, кај Б.Е. била пронајдена и одземена марихуана.

По документирање на настанот ќе следува соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи