Прилепчанец агресивно се однесувал кон медицинска сестра

На 03.01.2024 во 22.45 часот во ОВР Прилеп, М.Д.(56) од Прилеп пријавила дека околу 21.00 часот на  работното место како медицинска сестра во болницата „Борка Талески“ во Прилеп, Љ.П. од Прилеп агресивно се однесувал кон неа и ѝ упатувал закани.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи