Нова македонска божикна песна „Радувајте се, народи сите“ изведена од Андреј Иваноски и Стефан Неданоски


Денеска ексклузивно на каналот youtube e објавена  новата македонска божикна композиција  „Радувајте се, народи сите“ изведена од чтецот Андреј Иваноски и оперскиот тенор Стефан Неданоски од Прилеп.

Композицијата  е репродуцирана во студиото Sound Pill Records од Ана Талевска, чиј композитор е Глигор Кондовски, а автор е Виолета Иваноска.

Во саботата на Бадник пред храмот Св. Петка во Прилеп, оперскиот тенор Стефан Неданоски и чтецот Андреј Иваноски пред публиката, ја објавија својата нова македонска божиќна композиција, „Радувајте се народи сите“, која беше топло прифатена со огромен аплауз.

Иваноски и Неданоски во иднина најавуваат целосен Божикен албум со православни песни и химни посветени за Христовото Рождество, а наскоро се очекува да има и видео спот за најновата песна песна „Радувајте се, народи сите“.

Слушнете ја оваа прекрасна песна за Богомладенецот Христос.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи