Разрешени директорите на М-НАВ, нови директори се Илир Мемеди и Милан Кораќ

Facebook
Twitter
Email
Print

Извршниот директор и член на Управниот одбор Фахрудин Хамиди и Љубе Стаменковски кој е секторски извршен директор се разрешени од нивните функции. На местото на Фахрудин Хамиди Владата предлага да биде назначен Илир Мемеди, а Милан Кораќ, според предлогот на Владата, да го замени Љубе Стаменковски.

На денешната седница, на која како точка на дневен ред се најде состојбата во М-НАВ, не било предложено разрешување на членот на Управниот одбор и директор на М-НАВ, Хасим Деари, а објаснувањето било дека Деари бил неодамна назначен на оваа позиција и дека не бил дел од проблемот во М-НАВ.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи