Второто издание на „Че Трчаме“ во Прилеп закажано за 1 септември

Второто издание на спортскиот настан „Че Трчаме“, чија цел е да се создадат здрави навики и да се зајакне спортскиот дух во Прилеп, оваа година е закажан за 1 септември.

Претходното издание беше поделено на 2 трки од 5 и 10 километри кои се трчаа низ центарот на Прилеп, а беше организирана и детска трка, додека за најдобрите беа обезбедени пригодни награди и подароци.

Што сѐ ќе биде вклучено во овогодинешното издание на „Че Трчаме“ останува да видиме, но останува фактот дека прилепчани се “гладни“ за вакви настани, што го докажаа минатата година.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи