Големиот Богојавленски водосвет ќе биде во Аквапарк – Салида во 12 часот


Се известуваат сите верници дека по повод христијанскиот празник Богојавление (Водици), чинот на Големиот Богојавленски водосвет и фрлањето на светиот Крст ќе се изврши во водите на базенот при хотелот Салида (Аквапарк), на 19 јануари (петок) со почеток во 12:00 часот.

Пријавувањето за учесниците ќе биди во Општина Прилеп (во приемно одделение), задолжително со копија од лична карта, на 11ти и 12ти јануари од 09:00 до 15:00 часот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи