По 4-ти пат традиционалното капење во Плетварско езеро за Водици


И оваа година, по четврт пат традиционално, во чест на големиот православен празник Богојавление Христово – Водици ќе се одржи традиционалното капење во Плетварско езеро на на 19 јануари со почеток во 11 часот.

„Ве покануваме и оваа година, традиционално во чест на големиот Православен празник Богојавление Христово на настан кој ќе се одржи на 19-ти јануари со почеток во 11 часот во с. Плетвар (кај езерото). Сите верници и посетители кои сакаат да бидат дел од овој настан да не известат на следниот телефонски број 078 520 792 или во порака најкасно до 17-ти јануари. Домаќини и кумови оваа година се Игор Димоски-Папе и Оливер Димески. Ве очекуваме заедно да го дочекаме и одбележиме големиот празник“, се вели во соопштението на организаторите.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи