Триесетдневен притвор за таткото кој до смрт ја претепа двегодишната ќерка

Facebook
Twitter
Email
Print

Триесетдневен притвор му е одреден на таткото од Кичево кој ја претепа својата двегодишна ќерка која почина од здобиените повреди.

Осомничениот Ф.Д, според информациите од СВР Охрид, е спроведен во затворот во Битола.

Според соопштението од СВР – Охрид, приведениот на 18 декември околу 21 часот во неговата семејна куќа во Кичево и нанел тешки телесни повреди на неговата двегодишна ќерка, која првично била пренесена во Општата болница во Кичево, а потоа во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје каде на 8 јануари им подлегнала на повредите.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи