Уапсени прилепчани кај кои полицијата пронашла шприц со НН течност

На 11.01.2024 година во 19.05 часот од страна на полициски службеници од ОВР Прилеп на улица „Прилепски Бранители“ во Прилеп при извршен преглед врз лицата Е.Ќ. (28 год.) и Ќ.Ш. (42 год.) бил пронајден е еден шприц со НН течност.

Лицата се лишени од слобода и против истите ќе следи соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи