Бензините поевтинуваат – дизелот поскапува

Facebook
Twitter
Email
Print

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар за литар, а цената на дизел горивата се зголемува за еден денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад (РКЕ).

Новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС – 95 е 76,50 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС – 98 ќе се продава за 78,50, ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) за 73,50, а Екстра лесното масло за горење ЕЛ-1) за 73,50 денари за литар. Со одлуката на РКЕ малопродажната цена на Мазутот М-1 НС ќе изнесува 41,941 денари.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи