Прилепчанец нападнал полициски службеник

На 14.01.2024 во 14.45 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Ѕ.П.(62) од Прилеп затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Известен бил Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи