Прилепчанец пројден мртов во центарот на градот

Во раните утрински часови, во паркот наспроти плоштадот „Методија Андонов Ченто“ во Прилеп, 42 годишен прилепчанец бил пронајден мртов.

Во соопштението на СВР Битола стои дека безживотното тело на прилепчанецот било пронајдено вчера, во 06.58 часот, од Јавното комунално претпријатие „Комуналец“-Прилеп.

„Од комуналното претпријатие во полицијата било пријавено дека во паркот спроти Плоштадот „Методија Андонов Ченто“ во Прилеп бил пронајден починат Г.В.(42) од Прилеп. Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт“, соопшти СВР Битола.

Оттаму додаваат дека по наредба на јавен обвинител телото на починатиот прилепчанец било дадено на обдукција.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи