Опожарено „бмв“ во Прилеп – петто запалено возило за краток период

На 16.01.2024 во ОВР Прилеп, М.И.(32) од Прилеп пријавил дека околу 05.00 часот на улица „Кеј 9 Септември“ во Прилеп било опожарено неговото патничко возило „бмв“ со прилепски регистарски ознаки.

Од пожарот била оштетена и фасада од зграда и три стаклени излози на приземјето од зградата.

Ова е петто опожарено возило во Прилеп за краток период. СВР Битола работи на расчистување на настанот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи