Лишени од слобода 3-ца прилепчани, во возилото им било пронајдено марихуана


На 17.01.2024 во 01.45 часот на улица „Прилепски бранители“ во Прилеп, полициски службеници од Полициската станица од Прилеп ги лишиле од слобода Г.С.(23), Х.Г.(20) и М.Н.(21), сите од Прилеп, затоа што при преглед во возило „пежо“ со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал Г.С., а останатите двајца биле сопатници, била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот, ќе следува соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи