6 децении традиција, следење на модерните трендови, беспрекорен квалитет на услуги – Центар за возила Прва Прилеп


Ние сме современа организација со долга традиција. Се стремиме кон бескомпромисен квалитет на сите наши услуги, преку континуирана имплементација на најновите технологии, притоа постојано вложувајќи во развивање и унапредување на нашите услуги. Настојуваме да се издвоиме себе си преку постојано создавање на дополнителна вредност за нашите членови и корисници.

Станиците се лоцирани во Прилеп и Крушево и ги исполнуваат сите национални и меѓународни стандарди за вршење технички преглед на сите видови возила.

 

Центар за возила Прва Прилеп ги нуди следните услуги:

 • Технички преглед и регистрација на моторни и приклучни возила
 • Меѓународни возачки дозволи
 • Хомологација
 • Одобрување на преправени возила (плин,преправки,..)
 • АТП сертификати (за возила ладилници)
 • АДР сертификати
 • Одобрение за управување со туѓо моторно возило.(полномошно)
 • Цемт (ЕCTM) сертификати за меѓународен товарен сообраќај
 • Пробни таблички и потврда за пробно возење
 • Сите видови осигурување од сите осигурителни компании.
 • Мвр шалтер
 • Сервис на пневматици//промена на летни/зимски пневматици
 • Надворешно перење на возилата
 • Работно време / и сабота.
 • Плаќање на рати.

Центар за возила Прва Прилеп со комплетна професионалност и беспрекорност е подготвена да одговара на сите ваши потреби и барања во областа на моторните возила и сообраќајот. Станиците се составени од врвни професионалци кои со својната целосна компетентност во секој момент се подготвени да одговорат на вашите желби и потреби.

Секогаш за вас – Станици за технички преглед, Центар за возила Прва Прилеп

ЦЕНТАР ЗА ВОЗИЛА ПРВА ПРИЛЕП

СТАНИЦИ ЗА ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕДИ НА ВОЗИЛА

УЛ.Александар Македонски бб Прилеп ,и Крушевски пат с.Алданци

048 434 294 ; 457 457 ; info@cvpp.com.mk

www.cvpp.com.mk

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи